Meie sõbrad

Lions logo
Eesti Lions klubid, eriti meie vaderklubi - LC Tartu. Nendega koos on rohkem jõudu.

Lions logo
Õpime ja mängime koos - palju toredaid lapsi, tule Sinagi külla!


Maarja küla - sõbralik seltskond Põlvamaal.

Verekeskus - võimalus päästa elu.

ELPL - lapsed on rikkus.

Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus - üheskoos on lihtsam.

avaleht : liitu! : tegemised


Meie klubi tegemised

AKTUAALNE

Kuidas?

Meie klubis on peamiselt noored - õpilased ja üliõpilased. See tähendab, et väga suuri rahasummasid me ise panustada ei saa. Aga me saame anda oma aega ja aktiivsust. Ja seda on vaat et rohkemgi vaja. Paljudes kohtades on juba rahalisi toetajaid, kuid puudus on just nendest, kes tuleks kohapeale ja tegeleks inimestega - pakuks seltsi ja vaheldust igapäevarutiinile. Ja loomulikult saame aidata ka materiaalselt, kogudes aidatasoovijate käest kokku annetused või asjad ning toimetades need kohale. Kui soovid anda näiteks ühe euro, siis ei lähe ju seda kuskile lastekodusse viima - meie aga korjame näiteks 100 inimeselt ühe euro ja sellega saab juba midagi ette võtta. Nii et iga väiksemgi annetus on abiks.

Kellega?

Meie klubi üheks peamiseks sihtgrupiks on Mäe kodu Tartus. See on lastekodu, kus elavad lapsed vanuses 8-21 aastat. Mida me seal teeme? Peamine on just vahetu tegevus. Me oleme käinud nendega erinevatel väljasõitudel nii loodusesse kui ka näiteks muuseumisse ja teatrisse. Lisaks käime Mäe kodus kohapeal - teeme piparkooke, joonistame või ka näiteks õpime koos. Lisaks oleme neile viinud raamatuid, riideid ja mänguasju. Tegemist jätkub.

Nagu kõik Eesti lionid ja leod, oleme ka meie käinud Maarja külas Põlvamaal. Sealgi on erinevaid tegemisi, olgu siis heakorratööd, sportmängud või niisama jutu puhumine. Lisaks oleme abistanud raha kogumisel, mille eest rajati sinna Eesti lionite maja, kus külaelanikud peavarju leiavad.

Koostöös kõigi leodega oleme juba kahel aastal kogunud Selverites enne kooli algust erinevaid koolitarbeid, et anda need üle lasterikastele peredele. Mitusada peret on tänu sellele saanud veidikegi muretumalt lapsed sügisel kooli saata. Annetatud on kõike, alates kustutuskummidest ja lõpetades koolikottide ning isegi autoga.

Lisaks oleme süvendamas koostööd Lõuna-Eesti Pimedate Liiduga, aitamaks pimedail ja vaegnägijail väljaspool kodu lihtsamalt hakkama saada. Ühe esimese üritusena käisime Viru Folgil muusikat nautimas ja see üritus läks väga hästi korda.

Peale selle on olnud väiksemaid ühekordseid heakorratöid, leod üritavad ikka jõuda ka doonoripunkti ning teha veel asju, mis on head ja vajalikud.

Ning lisaks heategevusele on loomulikult tähtis ka klubisisene suhtlus ja läbikäimine, mille elavdamiseks korraldame palju erinevaid ettevõtmisi nii klubi sees, teiste leodega Eestis ja välismaal kui ka lionitega.

Soovid aidata?

Selleks on palju võimalusi. Esimene on astuda meie klubi liikmeks - lähemalt vaata siit. Teiseks võib teha annetusi meie klubi arvele ja soovi korral lisada juurde, keda soovite mil viisil toetada - rekvisiidid siin. Kolmandaks, kui soovite panustada ilma liikmeks astumata, lüües kaasa mõnel ettevõtmisel või pakkudes enda ressursse heategevuslikuks otstarbeks, siis võtke ühendust ja leiame koos sobiva väljundi.